מי אנחנו

נעים להכיר!

אנחנו צעד של פיל

צעד של פיל הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם ע"י קבוצה של מומחים ומטפלי בעלי חיים, המונעים מאהבה עמוקה לעולם החי, אשר חברו יחד על מנת ליצור סביבה מיטבית לחיות בר בגני חיות בישראל.

זוהי היוזמה הראשונה והיחידה מסוגה בישראל המתמקדת באופן בלעדי בשיפור רווחתם של חיות-בר בגני חיות בארץ. 

"יש אנשים שמדברים עם חיות אבל מעט שמקשיבים להם. זו הבעייה"

(א.א. מילן, מחבר פו הדב)

למה לקחת צעד של פיל?

בשני העשורים האחרונים גדלה מאוד המודעות הציבורית לרווחת בעלי חיים. הציבור של ימינו דורש סטנדרטים גבוהים (או דורש פשוט לסגור את גני החיות).


יחד עם זאת, קיימת בורות גדולה מאוד ביחס לאחזקתן של חיות בר בגני חיות והתפקיד החשוב שממלאים גני החיות בשמירת טבע. כתוצאה מכך, גל ההתנגדות לגני החיות הולך וגדל.


במקביל, המודעות בתוך גני החיות עצמם גדלה. שאלות רבות עלו לאורך השנים על קיומם, תפקידם, מקומם וחשיבותם של גני חיות. קיימת הסכמה גורפת שבין חובותיו העיקריים של גן החיות, עליו לדאוג לרווחת בעלי החיים שחיים בין כתליו. על כולנו מוטלת החובה לשפר את המצב הקיים כיום.

"אנו יכולים לשפוט את ליבו של אדם על פי יחסו לבעלי חיים"

(עמנואל קאנט)

נקודות המוצא של העמותה

אנחנו מכירים בחשיבותם ובתפקידם של גני החיות האיכותיים לשמור על הטבע ולחנך לשמירת טבע. אנו חותרים לכך שבגני החיות הקיימים יתקיימו תנאי מחייה ורמת רווחה מיטביים (בהתאם למידע העדכני ביותר הקיים לגבי צרכיהם).
 

איננו מעוניינים לקחת חלק בשיח על עצם קיומם של גני חיות, אלא להתמקד במה שביכולתנו לעשות כעת, כאשר גני החיות הם עובדה קיימת.
 

אנו מעוניינים לעבוד יד ביד עם גני החיות וארגונים השותפים למטרתנו, מתוך אמונה שהשינוי יכול וצריך לבוא מבפנים.
 

כמטרה ארוכת טווח, אנו מאמינים שיש לייצר רגולציה וסטנדרטים ספציפיים להחזקת בעלי חיים בגני חיות (מותאמת לכל מין ומסתמכת על המידע המדעי העדכני ביותר) ובכוונתנו לחתור להטמעת סטנדרטים אלו.
 

פעילותנו מתמקדת בגני חיות ובפינות חי המחזיקות חיות בר.

"זוהי האמפתיה האנושית כלפי כל היצורים החיים שהופכת

בן אדם לבן אדם באמת"

(אלברט שווייצר)

מה אנחנו לא...

אנחנו לא מצילים בעלי חיים ואיננו מספקים מקום מקלט לבעלי חיים.
 

איננו עוסקים בשחרור בעלי חיים לטבע, או בהעברתם למקלטים.
 

איננו פועלים בגזרת חיות המשק, חיות המחמד וחנויות חיות.
 

איננו מספקים מענקים כספיים כלליים לגני חיות, אלא משקיעים בפרויקטים ספציפיים שיבחרו בקפידה עפ"י צוות המומחים שלנו. אנו סבורים שהזרמת כספים עשויה אומנם לשפר את המצב בטווח הקצר אך אינה משרישה שינוי תרבותי בקרב גני החיות. על כן, אנחנו עובדים במטרה לתת מענה לשורש הבעיה בכדי לאפשר את יישומם של פתרונות ארוכי טווח.